Utkání se hraje na 2 poločasy

09.10.2017 14:05

Horní Počaply- Nera 2010   11:8 (2:6)

branky: 3x Hříbal, 2x Hnaš, Hrabal, Loffelmann, Vintuniak

V dalším kole mladší přípravky nastoupili naši hráči ročníku 2010 a Tobíkem proti týmu z Horních Počapel. Očekával jsem vyrovnané utkání, což se v úvodu prokázalo jako pravdivý tip. Sestava:Hořejší-Kavka, Vintuniak, Hříbal, Loffelmann, Sádlo, Hnaš, Hrabal je navíc už poměrně zkušená, takže o rok starší soupeři nám neměli dělat veliký problém.

Po úvodním nezajímavém prvním střídání jsme se do toho konečně obuli a obrátili skóre ve vedení v náš prospěch, kdy jsme zejména napadáním a úspěšnými protiútoky soupeře obsypávali značným množství střel. Když navíc Počaply ohrozily naší branku, vyznamenal se povedenými zákroky Dejv Hořejší. Po hvizdu sudích jsme šli na týmovou poradu se slibným skóre 6:2 v náš prospěch. Čeho jsem se ovšem obával, to přišlo s úvodem půle druhé. Za necelých 5 minut jsme obdrželi 4 branky, ačkoli byla na hřišti snad ta nejzkušenější sestava z našich řad. Ano, v brance úřadoval Íva (tedy hráč z pole), kterého jsem zvolil na první poločas, ale soupeř zkrátka chodil útok co útok sám na branku. To by se nám stávat nemělo, přeci jen jsme obdrželi dost laciné branky, zejména kvůli nedůslednému bránění. Ačkoli se nám nepovedlo tentokrát dohnat výsledek a utkání skončilo v poměru 11:8, těší mě zejména fakt, že na brankách se podílelo 5 hráčů. Taktéž jsem rád za to, že se v ofenzivě dokážeme prosazovat i proti urostlejším soupeřům a že se kluci nebojí (kupříkladu napadání Máry bylo tentokrát na jedničku). I zdravá drzost v podobě Matyho housliček, které soupeři dvakrát nasadil po autu jsou pozitivním výčtem akcí. Koneckonců, hráli jsme slušně, ale na vítězství nám tentokrát chyběla psychika, schopnost soustředit se v zápase ať je to remíza a nebo o 6 branek vedu či prohrávám. Stejně tak plnění taktických pokynů, že když jsem zadní útočník, mým úkolem je krom útočení i zajistit, aby za mnou nebyl nikdo ze soupeřů a naopak, pokud mě trenér svěřil pozici předního obránce, napadám hned nejbližšího hráče s míčem a taktéž vypomáhám obraně, když jde soupeř do rychlého útoku vrácením se ke své brance. Při ofenzivní činnosti naopak pomáhám spoluhráčům náběhem až na úrovni poloviny hřiště, abychom měli na rozehrávku dostatečný prostor. Nic naplat, výsledkově jsme to "neurvali", poučení, které nás však posune vpřed máme. Chybičky a větší chyby se budeme snažit odstranit na dalších trénincích, to dobré z tohoto zápasu jako: kličky a přesné zakončení budeme posouvat do ještě lepšího provedení, abychom i v dalších utkáních byli lepší a lepší.